• امروز : یکشنبه - ۲ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 21 April - 2024
ناصرامانی تذکر داد؛

لغو اکران آمارنامه شهر تهران

  • کد خبر : 8188
لغو اکران آمارنامه شهر تهران

سال هاست آمارنامه شهرتهران منتشر می شود اما با گذشت بیش از ۶ ماه از سال هنوز آمارنامه سال ۱۴۰۱ منتشر نشده است . به گزارش وطن شهر و به نقل از اکو ایران, آمارها متفاوت است ، هر مقام مسئولی در شهرداری یک آمار می دهد از تعداد اتوبوس های فعال در شهر تا […]

سال هاست آمارنامه شهرتهران منتشر می شود اما با گذشت بیش از ۶ ماه از سال هنوز آمارنامه سال ۱۴۰۱ منتشر نشده است .

به گزارش وطن شهر و به نقل از اکو ایران, آمارها متفاوت است ، هر مقام مسئولی در شهرداری یک آمار می دهد از تعداد اتوبوس های فعال در شهر تا تعداد قطارهای مترو ،این که تهران در گذشته چند اتوبوس داشته و حالا چند اتوبوس دارد . میزان بدهی ها و دارایی های تهران شفاف بود . این که تهران چند بوستان دارد و حتی تعداد دوربین های نظارتی تهران هم مشخص بود .

انتشار آمارنامه شهرداری  تهران قدمتی دیرینه دا رد  . درتهیه این آمارنامه حتی دستگاه های دولتی هم به کمک شهرداری می آمدند . امسال دریکی از جلسات علنی شورای شهر که شهردار تهران نیز حضور داشت ناصر امانی از شهردار تهران پیگیر  سرانجام آمارنامه سال ۱۴۰۱   شهر تهران شد که او پاسخ داد نیاز به انتشار آمارنامه نیست همه آمارها به صورت آنلاین در سامانه شهرداری در دسترس است .

اما نکته مهم این که کتاب آمارنامه شهر تهران  مورد استفاده پژوهشگران و مدیران شهری بود . ناصرامانی عضوشورای شهر در این رابطه با اکو ایران می گوید: این نکته که آمارهای آنلاین نمی تواند جایگزین آمارنامه شهر تهران شود نکته درستی است و به همین دلیل هم من به شهردار تهران تذکر دادم و پیگیر کتاب آمارنامه بودم . در دوره های  گذشته شهرداری تهران این سند مکتوب را هر سال چاپ کرده و در اختیار اعضای شورای شهر ، معاونان شهردار و سازمان های خارج از شهرداری قرار می گرفت . مهم ترین مبنای برنامه ریزی و توسعه، آمار است و اگر آمار دقیق و درستی از آنچه در اختیار داریم نداشته باشیم ، برنامه ریزی ممکن نیست .

وی ادامه می دهد : برای همین در حوزه حمل و نقل چنین آشفتگی می بینیم و هنوز مشخص نشد که تعداد کل اتوبوس های تهران چه تعداد است ؟و چه تعداد آن در تعمیرگاه  منتظر بازسازی و نوسازی هستند چه تعداد در چرخه استفاده و از این تعداد چه تعداد در خیابان ها در حال حرکت هستند ؟ حتی شهردار تهران هم که چند بار به صحن شورای شهر آمدند هر بار آمارهای متفاوتی در این حوزه دادند .این یک نقص جدی در شهرداری است و باید کتاب آمار شهرداری به عنوان یک سند رسمی و مکتوب تهیه شود .

لینک کوتاه : https://vatanshahr.ir/?p=8188
 

برچسب‌ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.