• امروز : سه شنبه - ۵ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 25 June - 2024

خانه موسیقی سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

  • کد خبر : 10874
خانه موسیقی سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه باید مجموعه‌های فرهنگی شهرداری تهران اتصال و ارتباط بیشتری با یکدیگر داشته باشند، گفت: امروز ارتباط بین اراضی عباس‌آباد، سازمان فرهنگی و هنری و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری نسبت به قبل بهبود یافته که این هم‌افزایی بیشتری را در پی دارد.

به گزارش وطن شهر و به نقل از شهر، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در سیزدهمین دوره از رویداد “چهارشنبه‌های فرهنگی” از اراضی عباس‌آباد بازدید کرد و در جریان اقدامات این مجموعه قرار گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بازدید خود از کوشک باغ هنر و خانه شعر و ادبیات، گفت: باید ارتباط بهتری بین کمیته‌های مرتبط شورا با شرکت نوسازی عباس‌آباد برای ارتقاء کیفیت اقدامات شکل بگیرد.

نادعلی همچنین تصریح کرد: رویدادهای بسیار خوبی در اراضی عباس آباد برگزار می‌شود و نگاه فاخری به برنامه‌های فرهنگی در این مجموعه وجود دارد که ما وظیفه حمایت از آن را داریم. برگزاری این رویدادها باعث می‌شود ما اراضی عباس‌آباد را یک مجموعه مهم بدانیم‌.

وی افزود: نگاه به انتفاع مردم در این مجموعه مورد توجه قرار گرفته و با وجود اینکه دور از دسترس قرار دارد، مخاطبان خود را به خوبی پیدا کرده است.

نادعلی با تاکید بر اینکه مجموعه‌های فرهنگی شهرداری تهران باید به هم متصل شوند، تصریح کرد: همکاری بین معاونت فرهنگی و اجتماعی، سازمان فرهنگی و هنری و اراضی عباس‌آباد بهتر از دوره‌های قبل است که منجر به افزایش هم افزایی بیشتر شده اما باید بیش از این بهبود یابد.

وی با بیان اینکه سازمان زیباسازی باید درخصوص رویدادهایی که در اراضی عباس‌آباد برگزار می‌شود، تبلیغات بیشتری انجام دهد، گفت: باید از ظرفیت بیلبوردهای تبلیغاتی برای اطلاع‌رسانی رویدادهای این مجموعه استفاده شود.

نادعلی همچنین در بازدید از پروژه خانه موسیقی اراضی عباس‌آباد، خاطرنشان کرد: این مجموعه از مکان‌رویدادهای مهم و جذابی برخوردار است و کماکان با تدبیر درستی ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه این مجموعه به دنبال ترویج هنر با مشارکت مردم است و ما نیز به دنبال هنر پاک هستیم، یادآور شد: خانه موسیقی این مجموعه در حال ساخت است و تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

نادعلی با بیان اینکه در برنامه چهارم توسعه برای تکمیل مجموعه‌های فرهنگی جایگاه ویژه‌ای در نظر گرفته شده است، گفت: در بودجه سال ۱۴۰۳ نیز حتما ردیف اعتباری ویژه‌ای برای این پروژه ها اختصاص خواهد یافت‌.

وی با اعلام اینکه در مجموع اقدامات خوبی طی مدت اخیر در اراضی عباس‌آباد صورت گرفته است، تصریح کرد: قطعاً تکمیل پروژه‌های باقی مانده و ترویج هنر فاخر باید از اولویت‌های مجموعه باشد.

محمدحسین حجازی، مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد نیز در جریان این دیدار با بیان اینکه رویکرد ما این بود که مراکز باید در میان مردم فعال باشند، اظهار کرد: بوستان بهشت مادران به مدت سه سال است که تحت پوشش منطقه عباس‌آباد فعالیت می‌کند و تمامی اقدامات این بوستان توسط شرکت نوسازی انجام شده است.

وی افزود: برنامه ما این است که بانوان از خدمات آموزشی، فرهنگی و ورزشی استفاده کنند و امروز فعالیت این بوستان به اندازه‌ای است که گروه‌های مختلف مردمی درخواست همکاری با مجموعه را دارند.

حجازی با بیان اینکه خانه فرهنگ حورا غیرفعال است، یادآور شد: اگر این خانه زیر مجموعه اراضی عباس‌آباد قرار بگیرد، ظرفیت استفاده از آن فراهم خواهد شد.

وی افزود: رویدادهای بیشتری باید در مجموعه برگزار شود؛ همین رویدادها نیز با حمایت شهرداری برگزار شده، اما با توجه با اینکه نگاه ملی است، باید حمایت‌ها افزایش یابد. خوشبختانه وزارت ارشاد نیز نگاه خوبی به مجموعه دارد.

لینک کوتاه : https://vatanshahr.ir/?p=10874
 

برچسب‌ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.