• امروز : پنج شنبه - ۳ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 23 May - 2024

آغاز افتتاحیه رویداد ۱۲ هزار نفری «به وقت عاشقی ۱:۲۰»

  • کد خبر : 12102
آغاز افتتاحیه رویداد ۱۲ هزار نفری «به وقت عاشقی ۱:۲۰»
مراسم افتتاحیه رویداد ۱۲ هزار نفری «به وقت عاشقی ۱:۲۰» به مناسبت گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در محل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش وطن شهر و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مراسم افتتاحیه رویداد ۱۲ هزار نفری «به وقت عاشقی ۱:۲۰» به مناسبت گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با حضور سردار «محمدقاسم ناظر» مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، «امیر قاسمی» رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، «ناصر ابوشریف» نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران، مدیران شهری و جمع پرشور خانواده های معظم شهدا و مردم انقلابی تهران در محل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در ابتدای مراسم سردار ناظر ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین گفت: امروز در آئین افتتاحیه مراسم «به وقت عاشقی ۱:۲۰« گرد هم آمده‌ایم تا در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و جهاد تبیین، به حول و قوه الهی میزبان ۱۲۰۰۰ نفر از شهروندان گرامی در) سراسرنمای مقاومت و پیروزی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باشیم. حرکت عظیمی که بدون شک مصداق فرمایش فرماندهی معظم کل قواست که “امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی افزود: یکی از تلخ‌ترین روزهای دی ماه بود که خبر شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی شوک بزرگی به همه ایرانیان و مسلمانان جهان وارد کرد. مصیبتی که تحملش بیش از طاقتد وستدارانش بود و امروز بعد از چند سال هنوز داغش تازه و غم بار است. سردار دل ها رفت؛ اور فت تا اسلام بماند؛ او رفت تا حق مظلوم پایمال نشود؛ تا اسلام همیشه سرفراز باشد. سردارخوبی‌ها حاج قاسم سلیمانی، اینک آرام بخواب و بدان که این ملت بی دفاع نخواهد ماند و در راستای به تحقق پیوستن آرمان های الهی ات و در پیرو راه پر فروغت بی گمان حاجق اسم های بسیار زیادی سر بر خواهند آورد تا راه شما را ادامه دهند. شهادت بی گمان تنها چیزی بود که می توانست پاداشی برای تلاش‌های بی وقفه و خستگی ناپذیر تو باشد. یقین داریم که در آینده ای نه چندان دور، قدس آزاد خواهد گشت. خون قاسم ها پایمال نخواهد شد وه دف والایشان بالاخره ثمره خواهد داد.

سردار ناظر خاطرنشان کرد: در پایان بر خود لازم می دانم که از معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و ستاد گردشگری شهرداری که با احساس مسئولیت انقلابی و اعتقادی خود زمینه را برای برگزاری این بازدیدها تا دهه مبارک فجر فراهم آوردند تشکر کنم و یقیناً این حرکت معنوی نزد خداوند متعال مأجور خواهد بود.
در ادامه ناصر ابوشریف؛ نماینده جنبش جهاد اسلامی بیان کرد: آیا ما و مردم غزه مستحق این همه ویرانی و نابودی بودیم؟ استقامت از نظر من یک وظیفه است. اسلام همان ایمان و استقامت است. همواره باید از شر و شرارت جلوگیری کرد. همواره باید امر به معروف و نهی از منکر کرد. ما مامور به استقامت و مقاومت هستیم. اگر بشر این کارها را انجام ندهد، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

وی افزود: در قرآن سوره‌ای به نام «بروج» داریم. بسیاری از افراد سوختند و به شهادت رسیدند و همه این دردها را برای اسلام تحمل کردند. اگر کسی می‌خواهد پیروز شود باید سختی‌هارا تحمل کند. این همان اوج ارزش‌های اخلاقی و انسانی است که هر جانفشانی را در را اسلام انجام دهیم. بهترین مثال، امام حسین علیه السلام است. همه خانواده و صحابه‌اش شهید شدند اما شکست نخورد و پیروزی به دست آورد. نشانه این پیروزی هم این است که هنوز پرچم امام حسین بالا است و به آن افتخار می‌کنیم.

ابوشریف بیان کرد: بسیاری از مردم غزه شهید شدند و غزه خرابی‌ها و ویرانی‌های بسیاری را به خود دید، آیا مستحق چنین اتفاق بود؟ دنیا فهمید ماهیت اصلی اتحادیه‌ها و حکومت های جهان چیست و چه اهداف ضدبشری دارند. همانطور که که دنیا الان پر از ظلم شده است، ما منتظر ظهور حضرت مهدی عجل الله هستیم تا عدالت را برقرار کند. فلسطین ماهیت ارزش‌هایی که بر نظام‌های جهانی حاکم بود و به‌عنوان ارزش‌های انسانی شناخته می‌شد. ما ددمنشی را شاهد بود که در برابر دوربین‌های جهانی به نمایش گذاشته شده بود. آمریکا همواره به بهانه‌های مختلف آماده ایجاد شورش بودند تا جنگ‌های داخلی را راه بیاندازند. آنها هیچ اعتقادی به حرف‌های خودشان ندارند و برای حقوق بشری هیچ کاری نمی‌کنند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی افزود: الان در غزه ۳۲ هزار نفر شهید و مفقود داریم که دوسوم آنها زنان و کودکان بودند. چرا این‌ها از این زنان و کودکان دفاع نمی‌کنند و حرفی نمی‌زنند؟ تمام آمار در دبستان سران فقنه‌گر دولت‌های مستکبر آیت اما هیچ کاری نمی‌کنند و از طرفی داعیه حقوق بشری را سر می‌دهند. اما به رغم همه این‌ها مردم فلسطین به مقاومت خود ادامه می‌دهد و فقط ایران در این مقاومت همراهی کرد و در مقابل استکبار ایستاد. سردار سلیمانی یکی از افرادی بود که دربرابر این استکبار و توحش ایستاد.
امیر قاسمی رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران نیز گفت: قرار است در ایام دی‌ماه و بهمن‌ماه ۱۴۰۲ برنامه به وقت عاشقی ۱:۲۰ برگزار شود. این برنامه کار مشترکی از مجموعه ستاد گردشگری شهرداری تهران به همراه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد. در برنامه‌ای که در این ایام برگزار می‌شود ۱۲ هزار نفر از شهروندان شهر تهران برای دیدن یکی از دستاوردهای کشورمان ایران به مجموعه سراسرنمای مقاومت حاج قاسم سلیمانی تشریف می‌آورند و از محتویاتی که اینجا هست بازدید می‌کنند.

وی افزود: در سراسرنمای مقاومت حاج قاسم سلمیانی از خرمشهردوران دفاع مقدس تا مجاهدت های حوزه مقاومت مثل سوریه و لبنان به تصویر کشیده شده، اقدامات و جنایت های داعش ملعون، اینجا قابل لمس و دیدن است برای همه و همچنین کشورهایی که به عنوان کشورهای مقاومت طی سنوات گذشته و حال حاضرهمچون فلسطین و اتفاقاتی که در غزه مظلوم در حال رخ دادن است را مردم می‌توانند به راحتی هم ببینند و هم مطلع شوند.

وی همچنین افزود: اگر ما در کشورمان هر سال تعدادی از مدافعان حرم میان و تشییع می‌شوند، آن‌ها کسانی هستند که از جان و مال و حیثیت خود گذشتند و در کشورهای حوزه مقاومت مجاهدت کردند که این روزها برای مردم کشورمان رقم نخورد. از جمله چیزهایی که اینجا با حضور مردم می‌توانند ببینند، تندیس حاج قاسم، خودرویی که حاج قاسم با آن در سوریه تردد می‌کرد و موتور سیکلتی که با آن تردد می‌کرد را می‌توانند ببینند و لمس کنند.

قاسمی همچنین گفت: نکته‌ای که شاید حائز اهمیت باشد برای درست کردن همین سراسرنمای مقاومت، کشورمان شهید داده است و اینجا به برکت خون همین شهدا است که آماده شده و لذا تلاشمان را بیشتر می‌کنیم تا مردم کشورمان ایران و حتی گردشگران خارجی به سمت سراسرنمای مقاومت تشریف بیاورند و رشادت‌های مردم ایران را ببینند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: انشالله در این برنامه به وقت عاشقی ۱:۲۰، ۱۲هزار نفری را که هدف‌گذاری شده در این سراسرنما حضور پیدا کنند از ۳۵۲ محله تهران به این مکان اعزام خواهند شد، تجهیزات و امکانات مهیا شده تا بتوانند مناطق، نواحی، محلات، مردم را به سمت سراسرنما بیاورند و از امکانات اینجا استفاده کنند و تلاش داریم در این ایام انشالله با موضوعاتی که دنبال می‌کنیم به نحو احسن در جهت تبیین جایگاه سراسرنما دفاع مقدس حاج قاسم گام مثبتی را برداشته باشیم.

لینک کوتاه : https://vatanshahr.ir/?p=12102
 

برچسب‌ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.